google-site-verification" content="q2sgeXTpTpzbm46wg4dGlQfTJYNcnJyReKDgWyvaylY
top of page
  • Zdjęcie autoraMagdalena Żochowska-Dajuk

Jak wcześnie zgłosić się do architekta wnętrz po projekt?

Po zakupie wymarzonego mieszkania myślimy o bezpośrednim zarezerwowaniu terminu u ekipy remontowo-wykończeniowej lub sprawdzonego architekta wnętrz, który poprowadzi projekt, pozwoli przewidzieć budżet na realizację i poleci zaufanych wykonawców.


Zatem.. kiedy najlepiej zgłosić się do architekta wnętrz po projekt aranżacji wnętrz?

Ile czasu wcześniej przed remontem warto zarezerwować termin u projektanta wnętrz lub ekipy?


Odpowiem zgodnie z prawdą: to zależy :)

Bardzo ważne by nie zapominać o tym, że najpierw potrzebujemy projektu wykonawczego a potem dopiero ekipy gotowej do działania. Zarezerwować termin u ekipy oczywiście powinniśmy z wyprzedzeniem. Nie zmienia to faktu, że projektu wnętrz potrzebujemy przed realizacją i z zapasem czasowym na zrobienie zakupów i oczekiwaniem na dostawy. Błędem jest oczekiwać od projektanta, że będzie projektował wnętrza na bieżąco w trakcie trwającej już realizacji. Takie projekty w trybie last minute potrafią sprawić wiele nieprzewidzianych komplikacji i utrudniają inwestorom zapanowanie nad budżetem.


To ważne, bo najpierw potrzebujemy projektu, listy zakupowej oraz dostarczenia materiałów wykończeniowych na budowę a dopiero potem potrzebujemy ekipy. Ekipa pierwsze o co nas zapyta kiedy poprosimy o wycenę to będzie coś w stylu: 'to co będzie robione?' no i tutaj pojawia się problem bo bez projektu nie wiemy ile będzie zmian w elektryce, hydraulice oraz czy aby zmieściło się łóżko z większym materacem nie będziemy musieli przesunąć ściany działowej itp. Zatem zacznijmy od projektu. Pamiętajmy, że architekci też mają swoich klientów, więc na rozpoczęcie współpracy z architektem wnętrz trzeba również czasami poczekać. Bywa, że na rozpoczęcie współpracy z projektantem wnętrz musimy poczekać nawet kilka miesięcy.

Czas opracowania projektu wraz z listą zakupową i wycenami fachowców to około 2-3 miesiące w zależności od stopnia skomplikowania aranżacji mieszkania w stanie deweloperskim. Przy domach i mieszkaniach z rynku wtórnego ten czas może się wydłużyć. Ten czas zostanie oszacowany przez architekta wnętrz przed rozpoczęciem współpracy. Bez rysunków technicznych dla wykonawców będziemy musieli odpowiadać na setki pytań i telefonów od wykonawców w trakcie realizacji. Powstanie wiele wątpliwości i niepotrzebnych sytuacji, które podniosą nam ciśnienie w trakcie realizacji.


Dodatkowo po zakończonym projekcie potrzebujemy czasu na zrobienie zakupów. Powinniśmy także doliczyć zapas czasu związany z oczekiwaniem na dostawę produktów czasami jest to nawet 8 tygodni.

Podsumowując najpierw kupujemy projekt u architekta wnętrz, następnie robimy zakupy materiałów wykończeniowych, czekamy na dostawy ze sklepów i wreszcie wchodzi na budowę ekipa.


Dizain Rum projektuje wnętrza prywatne i komercyjne w oparciu o budżet klienta. Projekt dostosowujemy do potrzeb inwestorów. To właśnie ten wstępny etap rozmowy na temat oczekiwań inwestorów jest dla nas największą inspiracją. To dlatego nasze projekty są tak różnorodne. Nie lubimy pomijać tego wstępnego etapu analizy, bo to on stanowi dla nas bazę do podjęcia działania projektowego.


Osobom prywatnym, którym podoba się rozsądne podejście do wykończenia mieszkania lub domu polecamy zapoznanie się z naszym procesem współpracy oraz aktualną ofertą: https://www.dizainrum.pl/architekt-wnetrz-gdansk-cennik-wnetrza-prywatne


Przedsiębiorców zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji dla klientów biznesowych oraz zapoznania się z ofertą dotyczącą współpracy.
17 wyświetleń0 komentarzy

Kommentarer


Kommentarsfunktionen har stängts av.
bottom of page