top of page

/ Proces projektowania wnętrz komercyjnych - czyli co architekt wnętrz przygotuje w ramach współpracy:

Cennik Architekt wnętrz Gdańsk Sopot Gdynia | Dizain Rum

"Mimo, że projektujemy w oparciu
o budżet i potrzeby klienta
to zaprojektowane przez nas lokale
zwracają na siebie uwagę
poprzez ciekawy wystrój i komfort użytkowania".

01

INWENTARYZACJA

Współpracę rozpoczynamy podpisaniem umowy na prace projektowe w wybranym przez klienta wariancie.

 

Pracujemy na samodzielnie wykonanych pomiarach lokalu lub rzucie dostarczonym przez klienta.

02

ANALIZA POTRZEB KLIENTA, OKREŚLENIE BUDŻETU

Przestrzeń dla Twojego biznesu musi opierać się o indywidualne potrzeby pracowników i przedsiębiorcy.

Nasi klienci przed rozpoczęciem projektowania udzielają odpowiedzi na obszerną listę pytań w formie ankiety.

 

Na podstawie zebranych informacji przygotowujemy spis założeń do projektu oraz określamy budżet potrzebny na aranżację wnętrza. Na tym etapie proponujemy także jak rozłożyć budżet przeznaczony na całą inwestycję a więc przygotowujemy kosztorys szacunkowy.

 

Dzięki takiej wnikliwej analizie architekci wnętrz zyskują doskonałą bazę do przygotowania spersonalizowanego projektu, który uda się zrealizować w założonym budżecie.

03

PROPOZYCJE UKŁADÓW FUNKCJONALNYCH

Po pomiarach wnętrz, zaakceptowanym spisie założeń i określeniu szacunkowego budżetu czas na układy funkcjonalne. Propozycje umieszczenia poszczególnych funkcji prezentujemy w formie modeli 3d.

Na tym etapie decydujemy o wyposażeniu lokalu. Ustalamy m.in. ile będzie stanowisk pracy, jakiego rozmiaru będą biurka dla pracowników, gdzie będą oczekiwać klienci itp.

 

Doradzamy w kwestii mebli biurowych, aby zapewnić ergonomiczne pozycje siedzenia zatrudnionym. Konsultujemy projekt z pracownikami Sanepidu odnośnie wymagań związanych z higieną pracy i obsługi klienta. 

"Potrafimy sprawić,

że biznes lub świadczona usługa

zyskuje przyjemny odbiór wizualny i emocjonalny

- dlatego dużo rozmawiamy."

015 72 dpi.jpg

04

WYBÓR MATERIAŁÓW WYKOŃCZENIOWYCH

Zaakceptowany przez klienta układ funkcjonalny pozwala na wybieranie materiałów wykończeniowych

i ustalenie kolorystyki wnętrz. Architekci wnętrz dobierają poszczególne elementy dekorów, detali, kolory ścian, płytek, blatów, frontów szaf.

 

Materiały prezentujemy na widokach z modeli 3d i fotorealistycznych wizualizacjach.

Na tym etapie odwiedzamy także sklepy w celu zaprezentowania elementów wyposażenia na żywo

w naturalnym świetle. Uzupełniamy kosztorys szacunkowy i zbieramy pierwsze oferty na zakup wyposażenia i od wykonawców. Porównujemy także oferty firm oświetleniowych i dbamy o prawidłowe doświetlenie środowiska pracy.

05

RYSUNKI TECHNICZNE DLA WYKONAWCÓW

Do zaakceptowanych widoków lub wizualizacji architekci wnętrz przygotowują dokumentację 

dla wykonawców w formie rysunków technicznych. Na ich podstawie fachowcy będą wiedzieli 

jak urzeczywistnić projekty, a więc jak ułożyć płytki ceramiczne w łazience, ile przeróbek

hydraulicznych, elektrycznych i oświetleniowych muszą wykonać i w którym miejscu.


Klienci na tym etapie realizują pierwsze zakupy, aby ekipy gdy rozpoczną pracę miały wszystko

czego potrzebują do pracy pod ręką. Zatwierdzona przez inwestorów dokumentacja trafia

do wykonawców, aby mogli się przygotować na to co ich czeka oraz mogli dokładniej wycenić budżet

na prace wykończeniowe.

06

NADZÓR AUTORSKI

Realizacja na budowie jest koordynowana przez architektów wnętrz jako autorów projektu, aby projekt realizowany był prawidłowo. Harmonogram wizyt na budowie ustalają samodzielnie projektanci. Ilość wizyt w trakcie prac zależy od wybranego przez klienta zakresu.

Architekt wnętrz Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto | Studio Projektowe DIZAIN RUM © 2016-2026. All rights reserved.

  • Pinterest
  • Black LinkedIn Icon
  • Black Facebook Icon
    bottom of page